Araç Plaka Sorgulama

Plaka Sorgulamanın nasıl yapılacağını hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Plaka sorgulama

Plaka Sorgulama Araç Plaka Sorgulama Sistemi (APSS) Sadece adresinden sorgulanabilmektedir, bu siteye üye girişi yaptıktan sonra trafik işlemleri menüsü altından aracınıza ait borç sorgulama, vergi sorgulama ve ceza puanı sorgulama gibi işlemlerin kontrollerini yapabilirsiniz. Bu kontroller güvenilir olup online sistemde devlet daireleri ve trafik denetleme sistemi tarafından güncellenmektedir. Sistem güncel olmakla beraber güvenilirdir.

İnternet üzerinden aracın bilgilerine ulaşabilirsiniz. Devlet tarafından araçlar için sağlanan bu hizmet olarak plaka sorgulama, plakaya ait vergi borçu ve trafik cezalarınında görüntülenmesini ve bildirilmesini sağlamaktadır. Ayrıca isterseniz plaka sorgulama ile öğrendiğiniz aracın trafik cezası ve aracın vergi borçlarınıda ödeyebilirsiniz.

Plaka sorgulama ile aracınızın; modeline, tescil birimine, renk, cinsi, çalıntı olma halinden üzerinden hak mahrumiyeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Devlet tarafından sunulan hizmetten yararlanmak için edevlet şifrenizin olması gerekir. Eğer edevlet şifreniz yoksa 1 lira ücret karşılığında herhangi bir PTT şubesinden bizzat başvurarak edevlet şifrenizi öğrenebilirsiniz.